צור עימנו קשר 074-702-4003

מתניעה מחדש:דטרויט

מתניעה מחדש: דטרויט נחלצה מפשיטת הרגל לאחר 16 חודשים

כלכליסט 8.11.2014

חדלות הפירעון המוניציפלית הגדולה בהיסטוריה האמריקאית באה אל סופה עם אישור שנתן בית המשפט להסדר חוב של העיר עם כל נושיה

פשיטת הרגל המוניציפלית הגדולה ביותר בהיסטוריה של ערים אמריקאיות הגיעה לסיומה כששופט בדטרויט אישר את התוכנית השאפתנית של העיר לחזור לתפקוד תקין.

 לשם השוואה, ערים קטנות מדטרויט שנקלעו למצב דומה הצליחו לגבש תוכניות כאלה בתוך שנתיים לכל הפחות.

התוכנית גובשה בזמן שיא של 16 חודשים בלבד מאז הכרזתה של דטרויט על היותה חדלת פרעון.

  

המשך קריאה: מתניעה מחדש:דטרויט

חמש הסיבות שדטרויט היא עיר הקאמבק של 2014

5 הסיבות שדטרויט היא עיר הקאמבק של 2014

וויל ווקר

6 יוני 2014 10:26

ערים אמריקאיות מסויימות שהיו מחוץ לתמונה כבר לחלוטין, שנמחקו כמו דטרויט, מישיגן, תחנת כוח במערב תיכון ישנה, שסבלה מקריסה כלכלית משתקת לאחר המשבר הפיננסי של 2007.

ובכל זאת, אם דטרויט ידועה במשהו מסויים, זה האמונה ביכולתה לקאמבק. ואכן, אם אתה מסתכל לתוך מה שבאמת קורה בעיר היום, זה די ברור ש- 2014 זו השנה ב"הא" הידיעה של הקאמבק של דטרויט לבולטות האמריקאית, שילוב דגש מחודש על התעשייה ביעילות בעיר תמיד הייתה ידועה, עם פתרונות לבעיות המיוחדות בהייטק שמכתרים את זה.

  לכבוד הקאמבק המיוחל, פירטנו להלן, את 5 הסיבות למה דטרויט הולכת להיות (ובמובנים מסוימים היא כבר) עיר הקאמבק של 2014, סיבות לכך שכדאי לך לשקול ביקור, עבודה, או מעבר לבירת הרכב העולמית ברגע שאתה יכול.

המשך קריאה:  חמש הסיבות שדטרויט היא עיר הקאמבק של 2014 

מלאי הבתים הקיימים למכירה במטרו דטרויט עלה בפעם הראשונה ב -5 שנים

מלאי הבתים הקיימים למכירה במטרו דטרויט עלה בפעם הראשונה ב -5 שנים; מחירים מתפסים כבר 15 חודשים ברציפות.

דוד מולר

יום 16 ביוני 2014 ב9:18,

 

דטרויט, MI - שוק הנדל"ן למגורים של מטרו דטרויט ראה את העלייה השנתית הראשונה במלאי בשוק בחמש שנים בחודש שעבר, על פי נתונים שפורסמו ביום שני על ידי Realcomp.

במקביל, מחיר מכירה החציוני במטרו דטרויט עלה משנה שעברה באחוז דו ספרתי. וזהו החודש ה- 15 ברציפות המראה עליות.

מלאי הבתים בשוק הגיע עד 22,037 בתים למכירה בחודש שעבר, בהשוואה ל 21,928 במאי 2013. השנה, רישומי מכירות SHORT SALE ירדו ב 70 אחוזים, ורישומי העיקולים החדשים ירדו ב- 26 אחוזים, על פי Realcomp, המהווה את מאגר הנתונים הגדול ביותר לדרום מזרח מישיגן(אזור דטרויט).

מחיר המכירה החציוני במטרו דטרויט עלה ב- 24 אחוזים משנה לשנה עד כדי  138,000$ בחודש מאי, לציון החודש ה-15 ברציפות לצמיחה השנתית. Realcomp מגדיר מטרו דטרויט שכלולות בו המחוזות אוקלנד, ויין, ליווינגסטון והמחוז מאקומב.

המשך קריאה: מלאי הבתים הקיימים למכירה במטרו דטרויט עלה בפעם הראשונה ב -5 שנים

צמיחת עבודות ייצור מסייעת להניע את מישיגן קדימה

 

על ידי טום גנטרט יולי 2014

דף הפייסבוק של מושל מישיגן ריק סניידר התפאר לאחרונה כי מישיגן הובילה את האומה בצמיחת עבודת ייצור במאי על ידי הוספת 4,500 מקומות עבודה.

למעשה, ממאי 2012 עד מאי 2014, מישיגן היתה המדינה הראשונה בארה"ב בעבודת ייצור רווחי ברוטו עם 25,000 מקומות עבודה, על פי נתוני הלשכה לסטטיסטיקת עבודה. טקסס הייתה שנייה עם 22,000 מקומות עבודה שהוסיפו. מישיגן היתה שישית בטווח זמן זה בירידהת באחוזים ביחס לשאר מדינות ארה"ב (4.7 אחוזים). מונטנה הובילה את האומה בירידת אחוזים בשנתיים האחרונות ב8.5 אחוזים.

כלכלנית אוניברסיטת מישיגן דון גריימס אמרה "כלכלת מישיגן משתפרת כל הזמן ונמצאת היום במצב טוב,אך לא רק בזכות השיפור בגידול מקומות העבודה בייצור. גריימס אומרת שהצמיחה במקומות עבודה בייצור במישיגן בשנה שעברה היא מעל לממוצע בארה"ב, אך מדינות אחרות עשו ביצועם כלכליים טובים יותר.

"אם אתה מסתכל על השנה שעברה תוכל לראות כי מגזר הייצור של מישיגן הוסיף 8,400 מקומות עבודה לרווח של 1.52 אחוזים", היא אמרה. "שיעור צמיחה זה הוא מעל ארה"ב בכללי (0.93 אחוזים), אבל יש כמה מדינות אחרות שהיה להם צמיחה מהירה יותר בשנה האחרונה."

דאג רותוול, נשיא ומנכ"ל של Business Leaders for Michigan, ייחס הרבה מהצמיחה האחרונה בייצור להתאוששות של תעשיית הרכב במדינה.

"אנחנו עדיין נחשבים למדינה יצרנית יחסית למקומות אחרים", הוא אמר. ושגורמים אחרים שתרמו למהפכה הם שהמדינה הפכה להיות תחרותית יותר. "יש יותר השקעה על ידי יצרנים זרים ומקומיים מתוך ארה"ב שיצרה תחרותיות מוגברת ובריאה".

הקאמבק האמריקני

 

לראשונה מ-2010 נרשמה עליית מחירים שנתית
מדד קייס שילר עלה 2.3%; 
מדד קייס שילר הבוחן את מחירי הבתים ב-20 הערים המרכזיות בארה"ב עלה חודש שלישי ברציפות.

לירן סהר | 28/08/2012

WWW.BIZPORTAL.CO.IL

שוק הנדל"ן האמריקני ממשיך במגמתיות בשיפור מתמיד - מדד קייס שילר הבוחן את מחירי הבתים ב-20 הערים המרכזיות בארצות הברית רשם עלייה של 2.3% בחודש יוני.
החודש השלישי ברציפות של עליות מחירים.


דטרויט רשמה את עליית המחירים החדה ביותר בחודש יוני אשר הסתכמה ב-6%
 ואחריה מדורגות מיניאפוליס ושיקגו עם עליית מחירים של 4.8% ו-4.6% בהתאמה. 
העיר שרלוט רשמה את עליית המחירים המתונה ביותר בשיעור של 1%.
יצויין כי כל הערים רשמו עליית מחירים בחודש יוני.

 

המשך קריאה: הקאמבק האמריקני