צור עימנו קשר 074-702-4003

סטאר קפיטל - שאלות ותשובות

מדוע מחירי נכסים בחו"ל זולים כל כך?

משבר הנדל"ן בארה"ב יצר חלון הזדמנויות נדיר להשקעה. המשבר האחרון הוביל קובעי המדיניות הכלכלית האמריקאית לא לאפשר לרוכשים מקומיים לקבל מימון בתנאים מועדפים כפי שהיה לפני המשבר כתוצאה ממצוקת האשראי. משנת 2007 נוצרה ירידה דרמטית בביקושים לרכישת דירות - דבר שהוביל לירידה תלולה במחירי הנכסים בארה"ב.

מדוע מומלץ להשקיע בנכס בארה"ב?

חלון ההזדמנויות הנוכחי מאפשר למשקיעים לרכוש נכסים איכותיים ומושכרים לדיירים שאותרו ונבדקו בקפידה רבה בארה"ב במחירים נמוכים ואטרקטיביים מאוד וכך המשקיעים משיגים יתרון כפול:
גם החברה רוכשת נכסים במיקומים מרכזיים ובמחירים זולים, וגם קבלת הכנסות שכ"ד שוטפות בתשואה גבוהה כבר החל ממועד הרכישה ומימוש הנכסים בעתיד ברווח פוטנציאלי משמעותי עם התגברות הביקושים ועליות מחירי הדירות לאחר שחרור האשראי על ידי הבנקים לרוכשים מקומיים. ראוי להדגיש כי הכלכלה האמריקאית מבוססת על צריכת משקי הבית הפרטיים ולאור התאוששות הכלכלה בארה"ב והנתונים החיוביים במהלך החודשים האחרונים, ארה"ב מצויה בשלבי צמיחה ויציאה מהמיתון המתאפיינים בהגברת שיעור הצריכה ועליית קצב רכישת הדירות.

השוק האמריקאי מתאושש ומראה סימני יציבות ויציאה מגמתית מהמשבר כבר החל מהרבעון השני של 2010 באופן שמפתיע אף את האנליסטים והכלכלנים המומחים בארה"ב. לראייה הצמיחה חזרה לשוק האמריקאי ברבעון האחרון ושוק ההון האמריקאי חוזר למצב כפי שהיה טרם המשבר ומסמן את ההתאוששות הכלכלית של ארה"ב.

ראוי לציין כי שוק הנדל"ן בארה"ב מצריך התמקצעות והתמקדות ספציפית באזורים בהם אכן קיים פוטנציאל ממשי ליצירת ערך מוסף להשקעה.

איך מתבצעת ההשקעה על נכס בארה"ב?

הרכישה נערכת באמצעות סיוע משרד עו"ד ישראלי הממוקם בת"א המטפל כנאמן בסגירת הרכישה והעברת הבעלות לרוכשים. לאחר שהסכם הרכישה נחתם מועבר סכום הרכישה בדולרים לחשבון הנאמנות אשר נפתח על ידי משרד עורך הדין על שם הרוכש ומוחזק בחשבון זה עד קבלת מסמכי העברת הבעלות שנעשים בארה"ב על ידי חברת הטייטל.
כאשר שתי הצדדים חותמים מעביר העו"ד את מסמכי העברת הבעלות לארה"ב עם סכום הכסף ומבוצעת שם העברת הבעלות של הנכס בטאבו על שם הרוכש..

איזה בטחונות מקבלים רוכשים נכס בחו"ל כהגנה על כספם?

סכום הרכישה מועבר ישירות על ידי הרוכשים לחשבון הנאמנות של משרד עו"ד הנאמן בישראל. הלקוחות מקבלים את אישור הנאמן על הפקדת סכום הרכישה בחשבון הנאמנות. הנאמן מחויב להעביר את תמורת הרכישה למוכר רק עם השלמת העיסקה ורישום הבעלות על שם הרוכש. לקוחותינו זוכים להגנה מלאה על כספם שכן במידה והעסקה אינה מושלמת בגין תנאים שאינם תלויים ברוכש מחויב הנאמן להחזיר ללקוחותינו את מלוא סכום הרכישה שהועבר אליו בנאמנות.

האם עסקת רכישת נכס היא בטוחה ומבוטחת?

כן. כחלק משירותי הנאמן ובתום הליך רישום הבעלות מוסר עו"ד הנאמן לרוכשים את מסמכי הבעלות בנכס על שמם בטאבו בארה"ב בצירוף תעודת ביטוח המבטחת את בעלותם בנכס. תעודת ביטוח הבעלות מקנה לרוכשים הגנה מוחלטת על בעלותם בנכס.

האם הבעלות על הנכס היא במסגרת קבוצתית או תחת מגבלות שותפים כלשהן?

. 100% לא. הנכס הינו בבעלות ישירה של הרוכשים ללא כל מגבלות ותנאים. הרוכשים הינם הבעלים הבלעדיים של הנכס ושותפים בכל ההחלטות בקשר עם הנכס מתקבלות אך ורק ע"י הרוכשים בלי מגבלת שותפים וללא החלטות התלויות באחרים. יתרונות הבעלות המלאה מדברים בעד עצמם, אנו דוגלים בכך שהרוכשים צריכים להיות חופשיים לקבל החלטות כאוות נפשם בקשר עם הנכס ופירות השקעתם ללא תלות בגורם כלשהו.

מתי מתחילים לקבל הכנסות מהשכרת הנכס?

מיידית. חברת הניהול מטעם הקבוצה המתמחה בניהול הנכסים וטיפול במכלול הנושאים הקשורים בהם, לרבות ניהולם השוטף ומכירתם בעתיד, מנהלת את הנכס החל ממועד הרכישה ולאחר חתימת הסכם ניהול עם לקוחותינו.לעיתים אנו מציעים לרוכשים דירות איכותיות עם שוכר המתגורר בדירה ולכן לקוחותינו נהנים מהכנסה יציבה של שכ"ד ותשואה על השקעתם החל ממועד הרכישה,ולעיתים אנו מוכרים את הנכס לפני שיפוץ ולכן אין באפשרותינו להשכירו במצב הנוכחי אך מחירו נמוך בהרבה מנכס מושכר עם דייר,נכסים אלו מועמדים להשכרה מיד בסיום שיפוצם ומושכרים בתקופה קצרה יחסית לאחר השיפוץ.

כל כמה זמן מתקבלת הכנסת שכר דירה מנכס בחו"ל?

באפשרות לקוחותינו לקבל את הכנסות שכ"ד באופן חודשי רציף, רבעוני או בכל תדירות שמתאימה להם ללא כל הגבלה ועל פי רצונם. חברת הניהול אחראית לגביית שכר הדירה והעברתו לרוכשים בהתאם להנחיותיהם.

אילו היבטים נוספים על הרוכש לבדוק בטרם ביצוע הרכישה?

הקבוצה מציעה לרוכשים לקבל מידע משלים לגבי היבט המיסוי ולשם כך התקשרה בשיתוף פעולה עם משרד רו"ח מוביל בישראל המוסמך גם בארה"ב כגורם המקצועי המספק לרוכשים שירות מקצועי ואמין בקשר עם השקעתם.

סטאר קפיטל מתמחה בתחום הנדל"ן מזה 20 שנה בארצות הברית.החברה ובעלי החברה מחזיקים ברישיון תיווך נכסים. הקבוצה פעילה בארה"ב בהשקעות נדל"ן כבר 20 שנים ומתמקדת בנכסים במיקומים מרכזיים באורלנדו ובמיאמי שבפלורידה ובמטרו-דטרויט שבמישיגן. לאור ניסיון רב שנים של השקעות בארה"ב ומתוך הבנה שהשקעה בנכס במיקום איכותי תביא הן ליצירת הכנסות שוטפות אטרקטיביות ויציבות והן ליצירת ערך מימוש גבוה יותר עבור המשקיעים.

צור עמנו קשר למידע ולייעוץ נוסף בנושא השקעות בחו"ל


STAR CAPITAL LLC
אריק חלפון
מנכ"ל